Кроки до контролю власних коштів.

✔️  Визначте ваші доходи.

Якщо у вас один постійне джерело доходу, то розібратися з цим пунктом буде досить просто. Але якщо ваші доходи непостійні, то найрозумніше буде внести в бюджет мінімальний можливий дохід і виходити з цієї суми.


✔️  Визначте ваші витрати.

Всі витрати можна розділити на постійні, які мають місце як мінімум раз на місяць (це харчування, комунальні платежі, транспортні господарські витрати, зв'язок, навчання дітей...), і періодичні - виникають час від часу(це свята та дні народження, відпустка, великі покупки в будинок, одяг і взуття...).


✔️  Підсумки.

Найцікавіша частина - це зіставлення доходів та витрат. Простіше кажучи, потрібно відняти від щомісячного доходу величину планованого витрати, залишок буде називатися вільними коштами. Якщо у вас вийшов хоч один місяць з від'ємним значенням, утворюється дефіцит готівкових коштів. Щоб закрити дефіцит, вам знадобляться накопичення, зроблені в попередні місяці. Визначте, скільки і коли ви зможете відкласти. Якщо від від'ємного значення позбутися не вдалося, доведеться або скорочувати витрати, або думати над зростанням доходів в цей період, в тому числі за рахунок продажу частини майна. Якщо ж після зіставлення доходів і витрат ви виявите досить великий залишок, пора подумати про розумне вкладення цих коштів.


✔️  Бухгалтерські програми.

Зараз є кілька десятків програм (як платних, так і безкоштовних), які допоможуть вам контролювати свої фінанси. Переваги безкоштовних програм перш за все в тому, що вони прості у використанні, а платні дають трохи більше можливостей, наприклад, складання кольорових графіків і діаграм.

 

Поширити:
Facebook
Twitter
Google+
http://finklub.com.ua/kroki-do-kontrolyu/
Pinterest
Кроки до контролю власних коштів.